טיולי אופניים

החווה מציעה לנופשיה והן לקבוצות טיולי אופניים במספר מסלולים באזור המכתש והחווה בליווי הדרכה מקצועית ורכב חילוץ מלווה לקבוצות ניתן להשכיר אופניים ליום שלם או מחציתו עד 70 איש

חובבי הרכיבה נוהגים לצאת בכל הזדמנות אל מסלולי רכיבת השטח בצפון ובדרום. לקראת סוף השבוע אפשר יהיה לראות נהירה של רכבים שנושאים זוגות אופניים אל דרום הארץ. טיולי אופניים בדרום מתקיימים לרוב באזורים המדבריים של הנגב. המישור והאדמה הסלעית הקשה אידאלים בעבור רכיבת שטח. הרוכבים נהנים לרכב למשך שעות ארוכות ללא חשש מפגיעה של כלי רכב או מסלולים קצרים.

טיולי אופניים בדרום הארץ הם חוויה נהדרת בעבור קבוצות של רוכבים. את הקבוצה אפשר להרכיב מחברים ובני משפחה או להצטרף לקבוצה שמתגבשת ברשת החברתית ונפגשת לראשונה בטיול הרכיבה. טיולי רכיבה מקצועיים משלבים לרוב גם מדריך שמכיר את האזור, מוביל את הקבוצה ודואג לרומם את מצב הרוח ולדרבן את כולם לרכיבה מהירה ואתגרית. קבוצות של רוכבים כדאי להרכיב מרוכבים בעלי יכולות זהות וציפיות דומות מהמסלול. רוכבים ברמה של מתקדמים מחפשים מסלולים מאתגרים, בעבור הרוכבים המתחילים המסלולים הללו מהווים סכנת נפשות.

טיול אופניים בדרום

לצד רכיבות השטח הפרועות והמאתגרות אפשר למצוא גם מסלול טיולי אופניים בדרום שמתאים לכל המשפחה. הורים וילדים יוצאים יחד אל המסלול כאשר הם מצוידים באופניים תקינים, קסדות ושאר אמצעים להגנה מפני נפילות. במהלך הטיול חשוב להקפיד לשתות הרבה מים ולהגן על העור מפני קרני השמש החזקות. טיולי אופניים בדרום הם חוויה מגבשת בעבור אבות ובנים, המרחקים הרבים והשטח המדברי מעניקים לטיול אווירה אינטימית וחמימה.

מסלולים מתאימים לרכיבת אופניים אפשר למצוא באזור מכתש רמון ובסמוך לעיר באר שבע. בתום המסלול מומלץ לעצור באחת מהמסעדות שבאזור בכדי לנוח ולאכול ארוחה טובה. המאמץ הפיזי משמעותי ויש להחזיר לגוף את האנרגיה שאבדה לו באמצעות ארוחה טובה. טיולי אופניים בהם גומעים מרחקים רבים חושפים בפני המטיילים את ארץ ישראל במלוא יופייה. הנופים היפים של המדבר יפים בכל חודשי השנה, התקופות היחידות בהם יש להימנע מהגעה לחלק מהאזורים הן עונת השיטפונות.

מסלולים מומלצים לטיולי אופניים בנגב

האדמה הקשה של הנגב והמרחבים הפתוחים הופכים את האזור לאידאלי בעבור רכיבת שטח. פרט לרוכבי אופניים אפשר למצוא באזור גם טרקטורונים ורוכבי אופנועים. טיולי אופניים בדרום כדאי לקיים לעתים תכופות, כאשר בכל טיול מחליפים את המסלול ויוצאים לאזור אחר. בין האזורים המומלצים אפשר למצוא מסלולים באזור שדה בוקר, מסלולים ברמת הנגב, מסלולים בהרי אילת, מסלולים במדבר יהודה ועוד.

עצות שימושיות לרכיבת שטח מוצלחת

טיול אופניים מוצלח בדרום או בכל אזור אחר מתחיל בבחירה נכונה של אופניים והכנתם לקראת הרכיבה. ברכיבות שטח ארוכות כדאי להעדיף אופניים עם גלגלים גדולים וקלים. אופניים קשים דורשים מאמץ פיזי רב יותר, לאחר מספר קילומטרים המאמץ יהפוך למשמעותי והרוכב ימצא עצמו אחרון בשורת הרוכבים. מושב נוח וטכניקת דיווש טובה הם גם כן פרמטרים משמעותיים בענף הרכיבה. רוכבי האופניים מכירים כיצד כל תזוזה של סנטימטר אחד בגובה הכיסא או המרחק מהכידון משנה את נוחות הנסיעה.